Orman Mühendisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

01 Nisan 2011 Tarihinde Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına Başlayacak Olanların Dikkatine !! [03 Mart 2011 12:56]

01 Nisan 2011 Tarihinde Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına Başlayacak Olanların Dikkatine !! [03 Mart 2011 12:56] Empty 01 Nisan 2011 Tarihinde Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına Başlayacak Olanların Dikkatine !! [03 Mart 2011 12:56]

Mesaj tarafından Admin Çarş. Mart 09, 2011 4:03 pm

TMMOB
ORMAN MÜHENDİSLERİ ODASINDAN

MESLEKİ DENEYİM KAZANMA ÇALIŞMALARINA DAİR MDK:2011/1. DÖNEM DUYURUSU

01/NİSAN/2011 TARİHİNDE BAŞLAYACAK 2011/1. DÖNEM MESLEKİ DENEYİM KAZANMA ÇALIŞMASINA KATILACAK ORMAN MÜHENDİSİ, ORMAN ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ VE AĞAÇ İŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLERİNİN DİKKATİNE

5531 sayılı Kanunun 4. maddesindeki faaliyet konularına ilişkin 5. maddedeki hak ve yetkilerin kullanılabilmesi için, Kanunun 6. maddesine göre çıkarılan 6/5/2009 tarihli ve 27220 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Orman Mühendisleri Odası Mesleki Deneyim Kazanma ve Meslek Mensupluğu Sınav Yönetmeliği” ile Oda yönetim kurulunca yürürlüğe konulan “Temel Eğitim ve Mesleki Deneyim Kazanma Merkezi (TEMDEM), Mesleki Deneyim Kazanma ve Serbest Meslek Mensupluğu Sınav Yönergesi” esasları uyarınca bir yıl süreli mesleki deneyim kazanma çalışmasının yapılması yasal zorunluluktur.

Mesleki deneyim kazanma çalışmalarına başlayacak mühendisler, ilgili yönetmelik gereğince her yıl Mart, Temmuz ve Kasım aylarının 20 inci gününe kadar Odaya yapılacaktır. O nedenle, mesleki deneyim kazanma çalışmalarına 01.Nisan.2011 de Ankara TEMDEM kurulunda başlandıktan sonra istedikleri büro veya şirketlere resmi olarak gönderilecektir.
Bu bağlamda, 01/Nisan/2011 tarihinde, Ankara TEMDEM de Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına başlayacak mühendisler aşağıdaki hususlara uyacaklardır.

1- Mühendislerin, Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına başlayabilmeleri için, Odaya kayıtlı olmaları ve Odaya borçları bulunmamalıdır.

2- Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına dair başvurular, Yönerge EK:1 dilekçe ile en geç 20/Mart/2011 tarihine kadar Odaya yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular bundan sonraki dönem içinde değerlendirilecektir.

3- Başvurular, TEMDEM kurulunca 20-23/Mart/2011 tarihleri arasında incelenecek ve sonucu Oda yönetim kuruluna bildirilecektir.

4- Ankara’da TEMDEM kurulunda, 01/Nisan/2011 tarihinde başlayacak Mesleki Deneyim Kazanma Çalışmalarına katılmaya hak kazanan adaylar, Oda yönetim kurulu kararıyla 26/Mart/2011 tarihinde Oda internet sayfasında ilan edilecektir.

5- Mesleki Deneyim Kazanma Çalışması yapmaya hak kazanan adaylar, 01/Nisan/2011 Cuma günü saat: 10.00 da Ankara Oda genel merkezinde TEMDEM kurulunda bir günlük mesleki deneyim kazanma çalışmaları uyum eğitimine başlayacaklardır. Daha sonra kendilerinin belirledikleri büro veya şirketlere resmi yazı ile gönderileceklerdir.

6- İlgili yönetmelik ve yönerge uyarınca TEMDEM kurulunca hazırlanan uygulama tez konularını 01/Nisan/2011 tarihinde teslim alacaklardır.
01/03/2011
ODA YÖNETİM KURULU

Kaynak:ormuh.org.tr

Admin
Admin

https://ormanmuhendisi.forumdizini.com

- Similar topics